تبلیغات
.: www.dezfulpic.com - شهرخُمون دزفیل(شهرما دزفول) :. - مدیرعامل شركت آب و فاضلاب خوزستان اعلام كرد:ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شهر دزفول پایان یافت(22/11/87)
.: www.dezfulpic.com - شهرخُمون دزفیل(شهرما دزفول) :.
اینجا دزفول است...

مدیرعامل شركت آب و فاضلاب خوزستان گفت: ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شهر دزفول پایان یافته است.

محسن پویا در نشست ستاد خشكسالی خوزستان كه شب گذشته در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به ساخت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در شهرهای استان و جلوگیری از ورود فاضلاب شهری به رودخانه كارون و دز، توضیح داد: در تصفیه‌خانه فاضلاب شهر شوشتر شاهد پیشرفت فیزیكی 75 درصدی هستیم كه امیدواریم با تامین منابع مالی مورد نیاز، شاهد بهره‌برداری هر چه سریع‌تر از این تصفیه‌خانه در آینده نزدیك باشیم.

وی با تاكید بر لزوم توجه ویژه مردم به استفاده بهینه از مصرف آب در خوزستان، افزود: فرضیه‌هایی برای مقابله با مشكلات آب در دوران خشكسالی تعریف شده است. این راهكارها برای سه شرایط Ec كمتر از 3000 میكروموس، بین سه تا پنج هزار میكروموس و بیشتر از 5000 هزار میكروموس تعریف شده است. 5000 میكرو موس به عنوان مرز در نظر گرفته شده است.

پویا ادامه داد: انتخاب 5000 میكروموس به عنوان مرز شرایط بد به این دلیل است كه دستگاههای تصفیه آب خانگی عموما تا5000 میكروموس از آب پاسخگوی نیازها است. پس از عبور از این حد عملا دستگاههای تصفیه آب خانگی نمی توانند آب را برای مصرف شرب مردم شیرین كند.

وی تصریح كرد: برای مقابله با مشكلات تامین آب شهرهای جنوب شرق استان، تعدادی بسته آب شیرین كن اسمز معكوس كه پیشتر در اختیار داشتیم نصب شده است. برای نصب 9 بسته جدید آب شیرین كن در این شهرها در حال مذاكره هستیم.

مدیرعامل شركت آب و فاضلاب خوزستان یادآورشد: برای استفاده از منابع دیگر برای تامین آب شهرهای شمالی، شرقی و شمال شرق استان خوزستان نیز تدابیری تعریف شده است. برای تامین آب حوزه‌های بالادست و غرب استان در تابستان سال آینده، برنامه‌هایی تعریف شده است.

آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام نام برای سایت مناسب تر است؟لگوی سایت

شهر خمون دزفول

پیوند های روزانه
امکانات دیگر

شهر خمون دزفیل

شهر خمون دزفول