تبلیغات
.: www.dezfulpic.com - شهرخُمون دزفیل(شهرما دزفول) :. - دکتر پور بختیار: مسئله ازدواج باید بازنگری اساسی شود
.: www.dezfulpic.com - شهرخُمون دزفیل(شهرما دزفول) :.
اینجا دزفول است...

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 8 خرداد 1389

پوربختیاربراساس درخواست یکی از کاربران سایت شهر خمون دزفیل(شهر ما دزفول) ، مبنی بر رسم خواستگاری مردم دزفول که پسر را در جلسه اول خواستگاری همراه خود نمی برند مصاحبه ای با جناب آقای دکتر پور بختیار ترتیب دادیم که خیلی از مسائل خواستگاری را بصورت کارشناسی روشن کردند.

دکتر پوربختیار در مصاحبه با سایت شهر خمون دزفیل (شهر ما دزفول) افزودند: مسئله ازدواج باید بازنگری اساسی شود و باید اول به این سوال پاسخ دهیم که آیا ازدواج یک فرآیند است یا یک اتفاق؟ و پاسخ به این سوال خیلی مسائل را روشن می کند اگر معتقد شدیم که ازدواج یک فرآیند است باید معلوم کنیم که از کجا شروع می شود،چه مراحلی را طی می کند و به کجا می رسد و برای هرکدام از این مراحل لازم است برنامه داشته باشیم زیرا وقتی می گوییم فرآیند یعنی هدفی را دنبال می کنیم. بر اساس گفته کاربر سایت شما باید گفت در شهر ما ازدواج یک فرآیند است ولی بازیگران اصلی بعضی مواقع نقش کم رنگی دارند،شاید از نظر سنتی ما هرچه به عقب برویم نقش بازیگران اصلی(دختر و پسر) بسیار کم رنگ بوده و ممکن بوده تا شب عروسی دختر و پسر همدیگر را نبینند زیرا یک عیب محسوب می شده ،آیا هنوز می خواهیم به شیوه سنتی و کلاسیک رفتار کنیم و یا می خواهیم عقایدمان را بروز نماییم، بروز کردن مسئله ازدواج به معنی از دست دادن ارزش ها نیست زیرا از دست دادن ارزشها و متجدد شدن نیز مشکلات بیشتری  را بدنبال خواهد داشت...

پوربختیاربراساس درخواست یکی از کاربران سایت شهر خمون دزفیل(شهر ما دزفول) ، مبنی بر رسم خواستگاری مردم دزفول که پسر را در جلسه اول خواستگاری همراه خود نمی برند مصاحبه ای با جناب آقای دکتر پور بختیار ترتیب دادیم که خیلی از مسائل خواستگاری را بصورت کارشناسی روشن کردند.

دکتر پوربختیار در مصاحبه با سایت شهر خمون دزفیل (شهر ما دزفول) افزودند: مسئله ازدواج باید بازنگری اساسی شود و باید اول به این سوال پاسخ دهیم که آیا ازدواج یک فرآیند است یا یک اتفاق؟ و پاسخ به این سوال خیلی مسائل را روشن می کند اگر معتقد شدیم که ازدواج یک فرآیند است باید معلوم کنیم که از کجا شروع می شود،چه مراحلی را طی می کند و به کجا می رسد و برای هرکدام از این مراحل لازم است برنامه داشته باشیم زیرا وقتی می گوییم فرآیند یعنی هدفی را دنبال می کنیم. بر اساس گفته کاربر سایت شما باید گفت در شهر ما ازدواج یک فرآیند است ولی بازیگران اصلی بعضی مواقع نقش کم رنگی دارند،شاید از نظر سنتی ما هرچه به عقب برویم نقش بازیگران اصلی(دختر و پسر) بسیار کم رنگ بوده و ممکن بوده تا شب عروسی دختر و پسر همدیگر را نبینند زیرا یک عیب محسوب می شده ،آیا هنوز می خواهیم به شیوه سنتی و کلاسیک رفتار کنیم و یا می خواهیم عقایدمان را بروز نماییم، بروز کردن مسئله ازدواج به معنی از دست دادن ارزش ها نیست زیرا از دست دادن ارزشها و متجدد شدن نیز مشکلات بیشتری  را بدنبال خواهد داشت.بنابراین با حفظ یک سری ارزش ها و اعتقادات مثبت باید بروز زندگی کرد مثلا اگر طرز لباس پوشیدن شما با اجدادتان فرق کرده آیا به این معناست که شما ارزش ها را کنار گذاشته اید؟ و بدانید این تصور غلطی است که نمی توان ارزشها و سنت ها را از هم جدا کرد.
با توجه به نظر این کابر من یک سوال دارم در مسئله ازدواج چه کسی می خواهد تصمیم بگیرد؟ چه کسانی بازیگران و عوامل اصلی این فرآیند هستند؟
صحبت من این نیست که والدین و اطرافیان اصلا حق اذهار نظر ندارند، بلکه اینست با کمک و مشورت والدین تصمیم نهایی را خود پسر و دختر بگیرند چون در این فرآیند همه بدنبال ازدواج عاقلانه اند که در نهایت به زندگی عاشقانه برسند و برای ازدواج عاقلانه فردی که می خواهد ازدواج کند باید محور قرار گیرد و والدین در تصمیم گیری فرزندانشان مشاور و همراه آنها باشند تا جوانب مختلف را بسنجند و وقتی ازدواج عاقلانه صورت گرفت کمک کنند تا زندگی عاشقانه صورت پذیرد زیرا عشق باعث انگیزه می شود و وقتی به شوق کسی زندگی می کنیم خستگی را کمتر احساس کرده و سختی ها قابل تحمل تر می شوند بنابراین عشق لازمه زندگی است. اما امروزه در شهر ما والدین ابتدا به خواستگاری میروند:
مثلا جلسه اول خواستگاری است و والدین که معمولا مادر،خواهر و خانمها هستند با عینک خود به دختر نگاه کرده اند و دختر را پسندیده اند حال نزد پسر می آیند و شروع به تعریف،تمجید و عنوان مزایای مثبت دختر می کنند بنابراین یک قالب ذهنی مثبت در تفکر فرزندشان ایجاد می کنند و در جلسات بعدی پسر با این ذهنیت مثبت در مراسم خواستگاری حاضر می شود ... بلعکس این قضیه هم صادق است و والدین ، دختر را نپسندیده اند و همه چیز را مرتبت می سازند و شروع به عیب گویی می کنند و آنچه با عینک خود دیده اند به پسر انتقال می دهند بنابراین نگاه فرزند تحت تاثیر قالب های ذهنی خانواده قرار می گیرد و از واقعیت دور می شود و نمی تواند آن تصمیم آگاهانه را بگیرد.
حالا اگر در جلسه اول خواستگاری پسر را همراه خود ببرند (البته با مشورت والدین برای بازنگری معیارها، استفاده از تجارب و...) با توجه به معیارهای خود طرف مقابل را نگاه کند ،می تواند تصمیم آگاهانه ای بگیرد.
در نهایت بنده با نظر کاربر سایت شما موافق هستم ولی پیش نیازهایی را برای هر خواستگاری ضروری می دانم.
طبقه بندی: تاریخ وفرهنگ دزفول، 
ارسال توسط حمید صادق جولا
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام نام برای سایت مناسب تر است؟لگوی سایت

شهر خمون دزفول

پیوند های روزانه
امکانات دیگر

شهر خمون دزفیل

شهر خمون دزفول