تبلیغات
.: www.dezfulpic.com - شهرخُمون دزفیل(شهرما دزفول) :. - یادواره شهدای هنرمند دزفول با حضور مسعود ده نمکی
.: www.dezfulpic.com - شهرخُمون دزفیل(شهرما دزفول) :.
اینجا دزفول است...

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 26 اسفند 1389
به گزارش سایت شهر خمون دزفیل (شهر ما دزفول) : به مناسبت روز شهید ، اولین یادواره شهدای هنرمند شهرستان دزفول با حضور خانواده های معظم شهدا،مردم شهید پرور دزفول  ، مسعود ده نمکی گارگردان سینما و تلویزیون و مسئولین شهری در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید.
پس از شروع مراسم با قرائت قرآن و سرود جمهوری اسلامی ایران ، سخاوتی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و مدیر کانون بسیج هنرمندان شهرستان دزفول به ایراد سخنانی پیرامون برگزاری این یادواره و تجلیل از شهدای هنرمند نمود و گفت: ” اکثر این شهدا از همرزمان ما در جبهه بودند ولی ما از قافله شهدا عقب ماندیم و افتخار می کنم زیر پای شهدا را جارو نمایم ”
در ادامه این مراسم معنوی گروه نمایش برتر شهرستان دزفول از مدرسه دکتر عصاریان به اجرای نمایشی زیبا و حماسی پرداخت و بعد سرودی در وصف شهدا با اجرای علیرضا تابنده بصورت زنده در سالن خوانده شد.
بر اساس این گزارس در ادامه حسن فضیلت پناه فرمانده سپاه ناحیه مقاومت دزفول با تشکر از حضور خانواده های شهدا و تکریم از مقام والای شهیدان خاطره ای از دوران دفاع مقدس ذکر کرد و گفت: ” هنر باعث نشد این شهدای هنرمند دست از دفاع بردارند و به جبهه نروند”
در پایان سخنران ویژه این مراسم ،مسعود ده نمکی گارگردان سینما و تلوزیون ( مجموعه اخراجی ها ) بود که پس از سلام و تجلیل از مردم دزفول به تشریح نقش هنرمندان واقعی پرداخت و افزود: هنرمندان واقعی کسانی اند که به عرفان خدایی برسند و از از دنیا دل کنند و همه وجودشان برای خدا باشد.
مسعود ده نمکی
ده نمکی با ذکر این مطلب گفت:بهترین صحنه هنرمندی  در ۱۴۰۰ سال پیش در کربلا اتفاق افتاد که هنرمند اصلی آن امام حسین (ع) بود که هنرمندانه یاران خود را جمع کرد و هنرمندانه شهید شد ، هنرمند دوران ما امام خمینی (ره) بود که خالصانه با هنر خود این همه شهید را به اسلام هدیه داد و هنرمندانه اتفاقات پیرامون دوران خود را اداره کرد.
ده نمکی در پایان سخنانش اعلام کرد: هنرمندان واقعی مردم مقاوم دزفول هستند که با وجود حملات موشکی شهر را خالی نکرده و مقاوم ایستاند.
در پایان از خانواده های معظم شهدای هنرمند شهرستان دزفول با لوح هایی که برگرفته از وصیت نامه شهیدشان بود تقدیر به عمل آمد.

* این مراسم توسط کانون بسیج هنرمندان دزفول و با همکاری ارشاد اسلامی و عاشورائیان اولین و جامعترین پایگاه اطلاعاتی شهدای خوزستان برگزار گردید.
ارسال توسط حمید صادق جولا
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام نام برای سایت مناسب تر است؟لگوی سایت

شهر خمون دزفول

پیوند های روزانه
امکانات دیگر

شهر خمون دزفیل

شهر خمون دزفول