تبلیغات
.: www.dezfulpic.com - شهرخُمون دزفیل(شهرما دزفول) :. - دزفول شهر پویا
.: www.dezfulpic.com - شهرخُمون دزفیل(شهرما دزفول) :.
اینجا دزفول است...

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390
وقتی نام دزفول به گوش خیلی ها می رسد ، اولین چیزی که در ذهنشان تداعی می شود ، موشک و توپ و آوار و خرابی های ناشی از جنگ تحمیلی است.  خیلی ها تنها ذهنیتی که از دزفول دارند همان اصطلاح شهر موشک هاست.  ولی وقتی دزفول را از نزدیک می بینند همه ی محاسباتشان بهم می خورد و متعجب می مانند!…

دزفول امروز؛ شهری است که بعد از جنگ تحمیلی و پشت سرنهادن روزهای سخت و به همت مردم پرتوان و سخت کوش خود و با تکیه بر نیروی صبر و استقامت و توکل ، یکی از کلان شهرهای پیشرفته استان خوزستان گردیده است.

دزفول امروز؛ سرشار از نیروهای فعال و کاردانی است که هرگاه از دزفول بارسفر می بندند و به دیگر استان ها هجرت می کنند، استاندار ، مدیر ، معاون و … در یک کلام متصدی پست ها و جایگاه های مهم و کلیدی می شوند و در سطح کشور حرف ها برای گفتن دارند.

دزفول امروز؛ یکی از قطب های برتر و مهم در عرصه کشاورزی کشور و منطقه خاورمیانه محسوب می گردد و سالانه محصولات کشاورزی دزفول سهم عظیمی از صادرات کشور را به خود اختصاص می دهد، تا آنجایی که کشورهای حاشیه خلیج فارس خوزستان را با دزفول و دزفول را با مرکباتش می شناسند.

دزفول امروز؛ با تلاش مسئولین،مدیران و  همراهی مردم فهیمش از مناطق پیشرفته در زمینه توسعه شهری و نیز مناطق رفاهی تبدیل شده و با این جهش سریع ، دیگر نشانی از دزفول دیروز که زخم خورده هشت سال تجاوز ناجوانمردانه بود به چشم نمی خورد.

دزفول امروز؛ به یکی از معدود شهرهای دانشگاهی و سرچشمه بسیاری از علوم تخصصی تبدیل شده و البته این امر از دوران بسیار دور از زمانی که اولین دانشگاه پزشکی و نجوم جهان یعنی “دانشگاه جندی شاپور” در خاکش متولد شد، دیده می شود و دزفول با داشتن بیش از ۶دانشگاه و دانشکده در منطقه حرف ها برای گفتن دارد.

دزفول امروز؛ میراث دار تاریخ گذشته ایران زمین است که توانست با حفظ این ارث عظیم ، خود را به یک قطب گردشگری و توریستی تبدیل کند و قدمت بسیار خود را به رخ دیگران بکشد. از پل قدیم هزارو هفتصد ساله تا آسیاب های آبی؛از خانه های تاریخی تا بناهای بی نظیر آجری ، همه و همه گوشه هایی از تاریخ کهن این شهر است که می توان با برنامه ریزی و سرمایه گذاری بیشتر به بزرگترین قطب گردشگری کشور تبدیل گردد. البته نباید چهارفصل بودن دزفول و جاذبه های طبیعی آن مانند مناطق سرسبز و کوهستانی سردشت و شهیون،آبشار شوی که بلندترین آبشار خاورمیانه است،رودخانه زلال و دائمی دز و … را فراموش کرد چون این همه جاذبه خود بر اهمیت توجه بیشتر به دزفول می افزاید.

دزفول امروز؛ با پیمودن راه بسیار دشوار و نزدیک شدن به قله صنعتی شدن ، هم اکنون زمینه های بسیار مناسبی برای فعالیت های تجاری و صنعتی در خود ایجاد کرده و با برنامه ریزی در این راه می توان مشکل اشتغال بسیاری از جوانان مملکت را حل نمود.

دزفول شهر پویای استان خوزستان هم اکنون روح جوانی در وجودش دمیده شده و روز به روز درحال ترقی و پیشرفت است و باید به دزفول گفت: آنچه خوبان همه دارند تو یک جا داری…

حمید صادق جولاطبقه بندی: معرفی شهر دزفول، 
ارسال توسط حمید صادق جولا
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام نام برای سایت مناسب تر است؟لگوی سایت

شهر خمون دزفول

پیوند های روزانه
امکانات دیگر

شهر خمون دزفیل

شهر خمون دزفول