تبلیغات
.: www.dezfulpic.com - شهرخُمون دزفیل(شهرما دزفول) :. - شمخانی: خدایا مارا دزفولی بگردان و دزفولی شهید بمیران
.: www.dezfulpic.com - شهرخُمون دزفیل(شهرما دزفول) :.
اینجا دزفول است...

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 4 خرداد 1390

4 خرداد روز دزفولپاسداشت 4 خرداد روز مقاومت و پایداری و روز دزفول در آستانه متبرکه سبزقبا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری شهر خمون دزفیل (شهر ما دزفول)؛ در این مراسم که با حضور مردم شهید پرور دزفول ، مسئولین، خانواده های معظم شهدا و میهمان ویژه برنامه امیر دریابان شمخانی برگزار شد، در ابتدای برنامه احسانی نیا سرپرست فرمانداری دزفول ضمن خیر مقدم به میهمانان و مردم افزود: مردم دزفول در طول جنگ تحمیلی رشادت های فراوانی انجام دادند و 4 خرداد یک روز ملی برای تمامی ملت ایران می باشد.

براساس این گزارش در ادامه امام جمعه محترم دزفول سخنانی پیرامون دزفول در جنگ تحمیلی ایراد کردند و گفتند: باید تلاش کرد این روز بهتر و باشکوه تر برگزار شود.

در ادامه نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، ضمن خیر مقدم به دریابان شمخانی و مردم دزفول مسائلی پیرامون این روز بزرگ و گرامیداشت آن بیان کرده و افزودند: مردم دزفول پیشرو در انقلاب بودند و ما به نیروهایی که از دزفول  به جبهه اعزام می شدند فنون چریکی و رزمی بصورت فشرده آموزش می دادیم و همان افراد در جبهه ها با آن آموزش کم بسیار موفق بودند.
آوایی در رابطه با 4 خرداد روز دزفول گفت: نباید بصورت گذرا از این روز گذشت و فقط به یک مراسم اکتفا کرد.

در این آیین سردار احمد سوداگر رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس ، با سه فریاد "یا حسین(ع)" سخنرانی خود را آغار کرد و گفت: دزفول تنها شهری بود که یک لشکر داشت( لشکر 7 ولیعصر (عج) ) و تنها شهری بود که مردم در شهر و فرزندانش در جبهه شهید می شدند ولی با این وجود دست از مقاومت برنداشتند و مقاوم ایستادند.
سوداگر در ادامه سخنان خود افزود: اگر 4 خرداد "روز دزفول" را گرامی نداریم شهدای ما در تاریخ دفن می شوند و باید جوابگوی همه آن ها باشیم.

در ادامه این پاسداشت متن لوح زرین دزفول قهرمان توسط آقای گلستانباغ نائب رئیس شورای اسلامی شهر دزفول قرائت شد و همچنین مجری برنامه متن پیام "سردار سرلشکر غلامعلی رشید" را برای حضار قرائت کرد.

در پایان مراسم امیر دریابان شمخانی ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین بدلیل برگزاری این مراسم اعلام کرد: 4 خرداد متعلق به تمامی خوزستانی ها و روز مقاومت و پایداری خوزستان و دزفول عزیز است و این شهر مقدس با اینکه بارها با موشک باران مواجه شد اما از موفق ترین شهر ها در دفاع مقدس بود.
وی در ادامه افزود: دزفول گهواره تولید رزمندگان بود، دزفولی ها هم مقاومت بودند هم می جنگیدند و هم بازسازی می کردند و پشتیبانی دزفول از رزمندگان زبانزد همه رزمندگان بود ، روز 4 خرداد باید روز همبستگی و قطب نمایی برای بدست آوردن سنگرهایی باشد که از دست داده ایم و باید این روز وسیع تر و منسجم تر برگزار گردد.

دریابان شمخانی در پایان سخنان خود اظهار داشت: خدایا ما را دزفولی بگردان و دزفولی شهید بمیران.
طبقه بندی: معرفی شهر دزفول، 
ارسال توسط حمید صادق جولا
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام نام برای سایت مناسب تر است؟لگوی سایت

شهر خمون دزفول

پیوند های روزانه
امکانات دیگر

شهر خمون دزفیل

شهر خمون دزفول